Probiotiká – kľúč pre dokonalé fungovanie vašich čriev


Forever Active Pro-B
Pripravte sa, nastavte sa a naštartujte svoje trávenie s novým Forever Active Pro-B™. Zdokonalené probiotiká podporujú zdravý tráviaci systém. Obsahujú 6 kmeňov prospešných probiotík a viac než 8 miliárd dobrých baktérií, ktoré udržia vaše črevá zdravé a zabezpečia ich správne fungovanie.

Žiaľ, je ľahké ignorovať zdravie našich čriev a podceniť ich mimoriadny význam pre naše celkové zdravie. Tieto životne dôležité orgány sú spoločným menovateľom mnohých zdravotných problémov. Stres, nezdravá strava, faktory životného prostredia a rýchly životný štýl spôsobujú problémy nášmu tráviacemu traktu a po nejakom čase môžu ovplyvniť náš organizmus napríklad vo forme únavy, oslabeného imunitného systému, ťažkostí s udržaním zdravej hmotnosti a problémov s pokožkou.

Vedci zistili, že zloženie mikroflóry v našich črevách môže mať veľký vplyv na celkové zdravie a pocit spokojnosti. Používanie probiotík môže pomôcť obnoviť rovnováhu dobrých baktérií vo vašom tráviacom trakte a tým podporiť zdravie tráviaceho a imunitného systému.

Nové výskumy ukazujú, že dobré probiotiká by mali mať 5 až 10 miliárd CFU, prežiť prechod celým tráviacim traktom, aby sa usídlili a množili, mali by obsahovať kombináciu kmeňov s doplňujúcimi vlastnosťami, mali by mať klinicky overené zdravotné účinky a mali by byť vyrobené a balené bez vlhkosti alebo s nízkou vlhkosťou.
Forever Active Pro-B™ je na čele výskumu probiotík – obsahuje viac než 8 miliárd CFU zložených zo 6 spoločne pôsobiacich kmeňov baktérií. Táto probiotická elektráreň dokáže prejsť cez žalúdočné kyseliny a doraziť na svoje optimálne miesto – do čriev. Jednoducho užívajte jednu kapsulu denne a pomôžete podporiť vyvážený tráviaci a imunitný systém.

Pri tvorbe Forever Active Pro-B™ sa Forever spojil s kodanskou univerzitnou nemocnicou, ktorá je lídrom v oblasti gastroenterológie. Bolo klinicky preukázané, že dva z kmeňov, ktoré tvoria Forever Active Pro-B™, umožňujú rozsiahlu kolonizáciu čriev. Tieto špeciálne vytvorené probiotiká pôsobia spoločne s ďalšími vybranými kmeňmi, aby optimalizovali váš tráviaci systém pomocou klinicky dokázaných baktérií, ktoré sú prospešné pre váš systém a maximalizujú výsledky.

Jedinečná zmes tiež obsahuje prebiotickú vlákninu, ktorá je ideálna pre udržiavanie, uchovávanie a dodávanie probiotík do čreva. Táto vláknina podporuje fermentáciu bifidobaktérií a laktobacilov, čo sú dva kmene baktérií vo Forever Active Pro-B™, ktoré pomáhajú zaistiť, že viac kmeňov baktérií prežije, aby sa dostalo tam, kde ich vaše telo najviac potrebuje.

Forever Active Pro-B™ bez obsahu sóje a alergénov je vegetariánska kapsula, ktorá je jedinečným spôsobom vyrobená a kryogenicky zmrazená tak, aby zachovala silu našich probiotických kmeňov. Forever Active Pro-B™ obsahuje technológiu Activ Vial Technology, čo je špeciálne vytvorená rúrka zabudovaná do fľaše, ktorej cieľom je ochrániť produkt pred vlhkosťou. Táto exkluzívna technológia uchová silu produktu počas procesu jeho výroby a počas celej jeho životnosti.

Čo sú to CFU a prečo sú ich miliardy potrebné pre črevné zdravie?
Tieto zhluky baktérií určujú, koľko baktérií v probiotikách sa dokáže deliť a tvoriť zhluky. Iba probiotické baktérie, ktoré sú živé, dokážu kolonizovať – a dostať živé baktérie do vášho čreva je cieľom probiotík. Živé alebo dobré baktérie majú mnohé výhody, napríklad podporujú zdravý imunitný systém, pomáhajú pri procese trávenia potravy, pomáhajú uvoľňovať živiny na vstrebanie a pozitívne prispievajú k normálnemu rastu a vývoju človeka.