Workshop Nordic Walking v KLASOVE

Dňa 1.8.2018 sa uskutočnil Nordic Walking Workshop – severská chôdza s paličkami.
KREATÍV – Zariadenie sociálnych služieb Klasov.

Príchod dieťaťa na svet prináša pre každú rodinu začiatok neobyčajných dní…sú naplnené radosťou, obavami, citom, nehou a množstvom nezodpovedaných otázok.

Obyčajní ľudia sa stávajú rodičmi neobyčajných detí, hľadajú k sebe cesty, spoznávajú sa a poznávajú svoje potreby. Ešte neobyčajnejšími sa stávajú dni, keď sa do rodiny narodí dieťa so zdravotným znevýhodnením.

Kto mal možnosť navštíviť toto zariadenie musí súhlasiť, že činnosť v zariadení je skutočne na vysokej úrovni. Klienti si môžu vybrať z mnoho kultúrno -spoločenských aj voľnočasových aktivít podľa svojho záujmu.

Nordic walking je najjednoduchšia ozdravno -športová aktivita vhodná takmer pre každého kto má záujem sa hýbať celý rok na čerstvom vzduchu v prírode. Poskytuje mnoho zdravotných benefitov. Deti a sociálny personál sa so záujmom zapájali a informovali o správnej technike NW, ktorou pravidelnou činnosťou sa dá získať mnoho zdravotných benefitov. Teším sa, že sme si užili športové dopoludnie so skvelými deťmi aktívne a určite s dobrou náladou na ktorú sa bude dlho spomínať…

Týmto by som sa chcela poďakovať zúčastneným: všetkým ktorí si vyskúšali a zacvičili rozcvičku, správnu chôdzu, strečing… Deťom a sociálnym pracovníkom, ktorí nám robili divákov a podporovali nás, tak isto zapájajúc sa spoločne do rôznych  stabilizačno-koordinačných a opravných cvičení, zábavných hier…

Pani riaditeľke Zariadenia sociálnych služieb ,,KREATÍV,, PhDr. Márii Kóšovej za možnosť ukázať klientom aká je táto ,,severská chôdza s paličkami,, jedinečná, ktorá zábavnou formou je prínosom pre zdravie.

Verím, že s NW paličkami sa určite ešte stretneme a pomôžu Vám aj pri náročnejších túrach v prírode odľahčiť nôžky a zlepšiť kondíciu a koordináciu tela.

+ KROK ZA KROKOM KU ZDRAVIU +
Inštruktorka NW Mária Klingová